Підвищення пенсійного віку. Українців запитали, скільки вони готові працювати

Підвищення пенсійного віку. Українців запитали, скільки вони готові працювати

За результатами опитування Центру Разумкова, лише 7% українців вважають, що підвищення пенсійного віку в Україні можна розглядати як вимушений крок із позитивними наслідками, які переважатимуть негативні.

Про це свідчать дані цього опитування.

Водночас більшість респондентів, а саме 58%, впевнені, що такий крок принесе більше шкоди, ніж користі. Близько 16% опитаних вважають, що як позитивні, так і негативні наслідки підвищення віку виходу на пенсію будуть однаково значними.

Окреме питання стосувалося того, до якого віку готові працювати українці. За результатами, 29% респондентів погодилися працювати до 60 років, 12% готові продовжувати працювати до 61-65 років, а 3% навіть згодні працювати до 70 років.

Молоді українці у віці 18-29 років менш схильні до негативних оцінок підвищення пенсійного віку, ніж старші респонденти, і часто займають нейтральну позицію з цього питання. За даними опитування Центру Разумкова, їхня відповідь на питання про бажаний вік виходу на пенсію досить різниться: 29% респондентів готові працювати до 60 років, 12% — до 61-65 років, і лише 3% погоджуються працювати до 66-70 років.

Є також група (15%), яка вважає оптимальним вийти на пенсію у віці 50-59 років. Щодо частки тих, хто не планує працювати зовсім, — це 20% респондентів, котрі заявили, що або не можуть, або не готові продовжувати працювати до пенсійного віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *