Безробітні можуть отримувати до 12 тис. грн: в Мінекономіки назвали умови

Українці, що офіційно вважаються безробітними та стоять на обліку у Центрі зайнятості, можуть отримувати до 12 тис. грн на місяць.

Як це можливо, пояснює Мінекономіки.

Як безробітним отримати до 12 тис. грн в місяць?

Безробітних можуть направити на виконання різних видів суспільно-корисних робіт. Вони за свою працю гарантовано можуть отримати до 12 тис. грн щомісяця. Уточнюється, що розмір виплати буде залежати від відпрацьованого часу.

Для таких робітників у державі вирішили  с творити так звану «Армію відновлення». Також у відомстві розповіли, які види робіт безробітним можуть запропонувати виконувати за певну плату.

В Мінекономіки відзвітували, що від початку дії цього проєкту було видано 135 тисяч направлень для участі тимчасово безробітних українців у суспільно корисних роботах За цей час вони сумарно заробили майже 1 млрд грн. 

Такі суспільно корисні роботи наразі виконують безробітні у 19 областях країни. У лідерах з залучення до таких робіт є Харківська область, на другому місці – Донецька область, третю сходинку посідає Київська область.

Види суспільно корисних робіт залежать від потреб регіону. Військове командування разом з військовими адміністраціями визначає, які роботи потрібно виконати, потім набирають людей для їх виконання.

Якщо безробітний погоджується на такий підробіток, тоді з ним укладається  строковий трудовий договір на період виконання робіт. У разі відробітку повного місяця таким особам повинні заплатити не менш ніж 12 тис. грн.

В Мінекономіки також поділилися, що найчастіше безробітних залучають до робіт, пов’язаних з забезпеченням життєдіяльності громадян, постраждалих внаслідок бойових дій.

Також можуть направити на розвантаження фасування та доставлення гуманітарної допомоги. У разі потреби, це може бути робота з надання внутрішньо переміщеним особам соціальних послуг або адресної допомоги.

На потреби ЗСУ можуть залучити до плетіння маскувальних сіток або консервування продукції, пошиття військовим одягу або до ремонту військової амуніції.

Ще вказується, що можуть направити для надання допомоги по догляду за пораненими військовослужбовцями в медзакладах. У разі, якщо ворог у місті наніс руйнування, можуть залучати безробітних до розбору завалів або відновлення житлових приміщень. Крім цього, можливе направлення на роботи з укріплення чи облаштування блокпостів, підвальних приміщень або укриттів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *