У межах шостої хвилі реалізації державної грантової програми “Власна справа” ще 455 громадян України стали її новими переможцями. Загальна сума мікрогрантів, яку держава надала на запуск або масштабування бізнесу, склала 106 мільйонів гривень.
Від початку функціонування цієї ініціативи програмою вже скористалися понад 25 000 осіб, а загальна сума виданих грантів перевищила 6 мільярдів гривень.Такі дані оприлюднила пресслужба Міністерства економіки України.
Як повідомляє відомство, підприємці, які отримали фінансову підтримку в рамках програми, вже сплатили до держбюджету 7 мільярдів гривень у вигляді податків та зборів. Це ще раз доводить ефективність грантового механізму. Тому що бізнеси не лише розвиваються, а й повертають вкладене державою через податкові надходження.
"За підтримки держави відкрито тисячі нових компаній по всій країні, підприємці збільшують обсяги виробництва, розвивають нові напрямки, виходять на нові ринки. Вони працюють, створюють нові робочі місця, забезпечують економічний розвиток, сплачують податки. Грантери програми вже сплатили до бюджету 7 млрд грн податків та зборів", — зазначила Юлія Свириденко, перша віцепрем’єрка та міністерка економіки.
У шостій хвилі мікрогрантів більшість отримувачів склали жінки — 58%. Чоловіки отримали 33% грантів, а ще 9% дісталося юридичним особам. Найбільше переможців цієї хвилі виявилося у Львівській (64 гранти), Вінницькій (35), Харківській (34), Івано-Франківській (31), Дніпропетровській (29), Хмельницькій (28) областях, а також у Києві (28).
Найпопулярнішими напрямками для інвестування грантів залишаються: торгівля (оптова і роздрібна), авторемонт, переробна промисловість, готельно-ресторанний бізнес і послуги.
Як взяти участь у програмі
Програма “Власна справа” входить до ширшої стратегії “Зроблено в Україні”, спрямованої на розвиток національного виробництва та підтримку малого і середнього бізнесу. У межах ініціативи українці можуть отримати від 50 до 250 тисяч гривень на відкриття чи розширення бізнесу. Для грантів понад 75 тис. грн обов’язковою умовою є створення одного або двох робочих місць. Особливі умови передбачені для молоді до 25 років та для підприємців з прифронтових регіонів — вони можуть розраховувати на більші суми (до 500 тис. грн).
Грантові кошти дозволяється використовувати на придбання обладнання, закупівлю матеріалів, оренду приміщення або інші бізнес-потреби. Подати заявку можна онлайн через платформу “Дія”, додавши бізнес-план.