Україна впроваджує нові правила черг автобусів на кордоні

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розробило нові правила, які регламентують порядок прибуття транспортних засобів до міжнародних автомобільних пунктів пропуску (МАПП). Очікується, що впровадження цих норм дозволить зменшити черги та прискорити перетин кордону.

Нововведення викладено у проєкті наказу "Про затвердження Правил черговості прибуття автобусів до міжнародних та міждержавних пунктів пропуску з використанням електронної системи “єЧерга”", який нещодавно з’явився на сайті міністерства.

За словами директорки громадської спілки “МАПА” Альони Векліч, на сьогодні немає нормативного документа, що регулює процес перетину МАПП автобусами із використанням системи “єЧерга”. Тому запропоновані норми є абсолютно новими та спрямовані на оптимізацію пропускної спроможності пунктів перетину.

Згідно з правилами, перевізники, які працюють на міжнародних маршрутах, зобов’язані користуватися електронною чергою. Система враховуватиме країну походження рейсу та тип маршруту. Окрім цього, передбачено чіткі вимоги до зон очікування, алгоритм реєстрації у черзі, процедури скасування бронювання. А також доступ працівників прикордонної служби та технічного персоналу до системи “єЧерга”.

Одне з ключових положень документа — можливість втрати права на бронювання у разі недотримання правил. Якщо перевізник протягом місяця не виконує умов здійснення регулярних міжнародних перевезень, з наступного місяця він позбавляється права бронювати слоти. Це має зменшити кількість випадків, коли перевізники займають чергу, але не здійснюють рейси, блокуючи ресурси системи.

На думку Векліч, запровадження нових правил дисциплінує перевізників і сприятиме скороченню черг на кордоні. Що, своєю чергою, підвищить якість пасажирських перевезень і знизить ризики зловживань з боку прикордонників.

У пояснювальній записці зазначено, що потреба у впровадженні нової системи виникла через збільшення потоку автотранспорту на фоні військової агресії та обмеження повітряного і морського сполучення. Це спричинило утворення черг довжиною до 10–12 км на під’їздах до МАПП, що значно ускладнює міжнародне автобусне сполучення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *