Уряд визначив правила реєстрації ГМО: нові норми запрацюють з 2026 року

Кабінет Міністрів України ухвалив пакет підзаконних актів, які регулюватимуть процес реєстрації та скасування державної реєстрації генетично модифікованих організмів (ГМО). Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук через Telegram.

Згідно з рішенням, затверджено кілька ключових процедурних документів, серед яких:

  • регламент державної реєстрації та перереєстрації ГМО;
  • механізм призупинення реєстрації;
  • порядок розгляду заперечень на подані заявки;
  • форми документів, необхідних для подання та оформлення заявок;
  • вимоги до змісту поданих заяв.

Мельничук уточнив, що всі нові норми набудуть чинності одночасно з введенням у дію закону “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку ГМО і продукції”, запланованим на вересень 2026 року.

Одночасно з набранням чинності нових положень, свою чинність втратять старі урядові постанови — №808 від 2009 року та №919 від 2010 року, які стосувалися випробування та державної системи біобезпеки ГМО.

У 2023 році президент Володимир Зеленський підписав закон, що легалізує обіг генетично модифікованих організмів в Україні. Закон передбачає чіткі вимоги щодо маркування, моніторингу, транспортування, утилізації та продажу ГМО-продукції. Крім того, у вересні 2026 року має запрацювати державний реєстр генетично модифікованих організмів — відповідне рішення уряд ухвалив ще у квітні цього року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *