В Україні хочуть змінити систему соціальної допомоги: виплати підвищать

В Україні хочуть змінити систему соціальної допомоги

Кабінет міністрів України готує запуск експериментального проєкту, який передбачає суттєве підвищення базової соціальної допомоги — вище від поточного прожиткового мінімуму.

Про це заявила міністр праці та соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону.

"Ми не маємо заборгованостей за жодними соціальними виплатами і не плануємо їх. Навпаки — хочемо їх збільшити. Вже у липні стартує експеримент із базової соціальної допомоги, і я сподіваюся, що до кінця року ми запустимо ще кілька ініціатив, які посилять соціальні гарантії для наших людей", — зазначила міністр.

Що зміниться в соціальній допомозі

Відповідно до постанови Кабінету міністрів від 25 березня 2025 року, учасниками експерименту стануть українські громадяни, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також біженці та ті, хто потребує додаткового захисту. Водночас, із проєкту виключаються особи, які наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях або за межами країни.

Запровадження допомоги проходитиме у два етапи:

  • З 1 липня 2025 року — для отримувачів таких видів допомоги, як:
    • державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;
    • допомога на дітей одиноким матерям;
    • допомога багатодітним сім’ям;
    • тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів або не мають можливості їх утримувати.
  • З 1 жовтня 2025 року — для ширшого кола громадян та сімей, які відповідатимуть критеріям, визначеним у спеціальному Порядку реалізації експерименту.

Впровадження та організацію проєкту здійснюватимуть Міністерство соціальної політики, Міністерство цифрової трансформації та Пенсійний фонд України.

Очікується, що базова соціальна допомога стане не лише стабільною фінансовою підтримкою, але й інструментом подолання бідності та стимулом до соціальної справедливості. Це — важливий крок до створення нової моделі державної підтримки, яка враховує реальні потреби населення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *