В Україні зберігається обмеження на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, включаючи електроенергію для побутових споживачів. Такий підхід, за даними липневого "Інфляційного звіту" Національного банку України, діятиме щонайменше до кінця 2025 року.
Зокрема, НБУ прогнозує незмінність цін на електроенергію, газ, опалення та гарячу воду протягом поточного року. Водночас у 2026 році можливе поступове коригування тарифів до економічно обґрунтованих значень – залежно від стану енергетичної системи країни.
Фінансова установа застерігає, що різке підвищення вартості енергоресурсів може призвести до додаткового інфляційного навантаження і потреби в розширенні системи субсидій. У той самий час тривале відтермінування тарифного перегляду створює фіскальні дисбаланси та ускладнює фінансове становище державних енергетичних підприємств.
НБУ також зазначає, що адміністративна інфляція цього року залишатиметься під контролем завдяки чинному обмеженню на підвищення тарифів. Але в майбутньому необхідно буде повернутись до ринкових умов для стабілізації енергоринку та забезпечення сталого розвитку галузі.
Наразі в Україні діє частковий мораторій: ціни на газ, опалення та гарячу воду залишаються фіксованими, тоді як електроенергія та холодна вода не підпадають під це обмеження. Продовження чинного тарифу на електроенергію (4,32 грн/кВт·год) заплановано до кінця жовтня 2025 року.
Водночас, за домовленостями з МВФ, у майбутньому влада планує провести реформу тарифної політики, але вже після завершення бойових дій.

