З Ужгорода вирушили перші прямі рейси до Братислави, Будапешта та Відня. Сьогодні 280 пасажирів стали першими, хто протестував нове швидке та комфортне сполучення з Європою.
Про це інформує пресслужба УЗ.
Це стало можливим завдяки будівництву залізничної колії європейського стандарту між Чопом та Ужгородом. Це перший такий інфраструктурний проєкт з часу відновлення незалежності України. Реалізація стала результатом співпраці Укрзалізниці та Міністерства розвитку громад і територій за підтримки Європейської Комісії (програма Connected Europe Facility) та Європейського інвестиційного банку.


"Це символ інтеграції України у спільний транспортний простір ЄС. Уже сьогодні мешканці та гості Ужгорода можуть напряму подорожувати до Братислави, Будапешта та Відня. Наступний крок – масштабування подібних проєктів та розширення європейських маршрутів для українців", – наголосив віцепрем'єр Олексій Кулеба.
Нові поїзди курсують за таким розкладом:
- №961/618: Ужгород (08:09) → Братислава (18:33); зворотно — Братислава (11:27) → Ужгород (22:35).
- №146: Ужгород (08:09) → Будапешт (14:20) → Відень (17:20); зворотно — Відень (10:42) → Будапешт (13:19) → Ужгород (22:35).
Вже з грудня 2025 року, після оновлення графіка, передбачено більше стиковок з внутрішніми маршрутами, зокрема нічними поїздами, щоб пасажири могли зручно пересідати на міжнародні рейси.
Крім того, з 12 вересня запускається новий маршрут №644/647 Захонь – Берегове – Боржава. Він курсуватиме євроколією 1435 мм і напряму з'єднає Берегове з угорським містом Захонь -важливим транспортним вузлом із численними рейсами по Угорщині, включно з Будапештом.
Квитки на нові маршрути вже доступні у застосунку та на сайті Укрзалізниці, а також на ресурсах угорських та словацьких залізниць.
Раніше стало відомо, що Укрзалізниця призначила додаткові поїзди на вересень для зручних подорожей восени. Зокрема, мова йде про популярні маршрути між Києвом, Львовом та Одесою.

