Кабінет міністрів ухвалив рішення про підвищення оплати праці медичних працівників, які працюють у регіонах з активними чи потенційними бойовими діями. Про це у своєму Telegram повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
У зонах бойових дій зарплати становитимуть:
- лікарі – 40 тис. грн;
- середній медичний персонал – 27 тис. грн;
- молодший медичний персонал – 18 тис. грн.
У регіонах з ризиком бойових дій виплати будуть такими:
- лікарі – 28 тис. грн;
- середній персонал – 18 тис. грн;
- молодший персонал – 9 тис. грн.
"Нам важливо підтримати лікарів, які продовжують працювати в надскладних умовах і щодня рятують життя людей", – наголосила Свириденко.
Точну дату старту виплат уряд поки що не повідомив.
Зазначимо, у проєкті держбюджету на наступний рік передбачено 41 млрд грн для підвищення мінімальної зарплати лікарям первинної та екстреної допомоги. З 2026 року їх базова ставка зросте до 35 тис. грн. Загалом на медицину заклали 258 млрд грн, що на 38,2 млрд більше, ніж цьогоріч. Найбільші витрати підуть на програму медичних гарантій – понад 191 млрд грн, зокрема на лікування військових, реабілітацію, кардіохірургію та онкологію.
Нагадаємо, молоді лікарі, які у 2025 році завершать інтернатуру, матимуть можливість отримати від держави 200 тис. грн, якщо погодяться працювати в сільських амбулаторіях або медзакладах, що знаходяться поруч із лінією фронту.

