Схема шахрайства. Що робити, якщо банкомат відрахував готівку, але не видав

Що робити, якщо банкомат відрахував готівку, але не видав

Кеш-трепінг, або «захоплення готівки», — це шахрайська схема, яка передбачає використання спеціального пристрою для блокування видачі готівки з банкомату.

Про це українцям розказали в Національному банку.

Після того як користувач завершує транзакцію і отримує підтвердження, банкомат наче зависає, не видаючи готівку. Пристрій утримує гроші всередині або ж у вихідному отворі, і, коли клієнт іде, зловмисник забирає залишену готівку.

Підозра на кеш-трепінг виникає, якщо банкомат завершує всі дії, пов’язані зі зняттям готівки, але гроші не з’являються в лотку для видачі. Основна ознака цієї шахрайської схеми полягає в тому, що банкомат видає звук, як при перерахунку грошей, і повертає картку, але готівка не видається. Це може означати, що шахрай попередньо встановив спеціальний пристрій — металеву планку, за кольором і дизайном схожу на частину банкомата. Ця планка кріпиться на двосторонній скотч і перешкоджає виходу купюр.

Зловмисник зазвичай чекає неподалік, спостерігаючи за потенційною жертвою, щоб зняти кошти після її відходу. У разі такої ситуації слід уважно оглянути лоток для видачі готівки на наявність сторонніх предметів та негайно звернутися до банку. Це допоможе уникнути втрати коштів і зможе попередити банк про можливий кеш-трепінг на цьому банкоматі.

Щоб захиститися від кеш-трепінгу, рекомендується перевіряти банкомат перед використанням: уважно оглядати місце для видачі готівки на наявність підозрілих пристроїв або додаткових накладок. Якщо банкомат не видав гроші, слід негайно звернутися до служби підтримки банку або скористатися іншими способами зв’язку для блокування операції та повідомлення про можливе шахрайство. Деякі банки автоматично повертають гроші на рахунок, якщо банкомат «захопив» готівку, але в будь-якому разі краще оперативно повідомити про інцидент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *