Українці можуть отримати соціальну допомогу замість пенсії: кого стосується

Українці можуть отримати соціальну допомогу замість пенсії: як це зробити

Україні для громадян, які не мають достатнього страхового стажу для отримання пенсії за віком, передбачено можливість отримання соціальної допомоги. Ця фінансова підтримка надається як альтернатива пенсії та спрямована на забезпечення базових потреб тих, хто не зміг накопичити необхідний стаж через життєві обставини.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Соціальна допомога надається за зверненням до органів соціального захисту. Її розмір залежить від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, а також інших критеріїв, зокрема рівня доходу заявника.

Для виходу на пенсію у 60 років українцям потрібно мати понад 31 рік страхового стажу. Якщо стаж становить від 21 до 31 року, пенсію можна отримати у 63 роки. Ті, хто пропрацював від 15 до 21 року, мають право вийти на пенсію у 65 років.

Однак, якщо стаж менше 15 років, громадяни не можуть розраховувати на пенсію, проте мають можливість отримувати соціальну допомогу. Така фінансова підтримка надається особам віком від 65 років, якщо сукупний дохід їхньої сім’ї не перевищує встановленого рівня.

У 2024 році розмір соціальної допомоги було підвищено з 2093 до 2361 гривні, що становить приріст на 12,8%. Це рішення покликане підтримати вразливі категорії населення та частково компенсувати зростання витрат на основні потреби.

Громадяни, які претендують на цю допомогу, повинні надати відповідний пакет документів, що підтверджує відсутність необхідного страхового стажу та відповідність умовам отримання допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *