Комісія ООН щодо злочинів в Україні скоротила персонал через фінансову кризу

Незалежна міжнародна комісія ООН, яка займається розслідуванням порушень прав людини на території України, стикається з серйозними фінансовими труднощами. Через брак коштів кількість працівників секретаріату скоротилася майже вдвічі — з 24 до 13 осіб. Про це розповіла членкиня Комісії, правозахисниця з Індії Врінда Ґровер в інтерв’ю Укрінформу.

За її словами, Комісія зазнала значного скорочення через заморожування набору персоналу в структурах ООН. Наразі неможливо заповнити навіть вакантні ключові посади — серед яких головний слідчий, юридичний консультант і спеціаліст із прав дитини.

Попри труднощі, робота Комісії не припиняється. Водночас, зменшення штату змушує обмежувати обсяг розслідувань, а навантаження на наявних працівників суттєво зростає.

Окрему проблему створює обмежене фінансування виїздів. За третій мандат Комісії (березень 2024 – березень 2025 року) жоден із трьох її членів не мав змоги особисто відвідати Україну. Натомість пріоритет було надано відрядженням слідчих, які продовжували очно та дистанційно проводити інтерв’ю з потерпілими, свідками, громадськими активістами й представниками української влади.

Ґровер наголосила, що, хоча онлайн-зустрічі частково компенсують фізичну присутність, вони мають свої межі. Проте робота з перевірки отриманих даних продовжується — всі свідчення та докази проходять ретельну перевірку на автентичність і достовірність.

Комісію було створено Радою ООН з прав людини у 2022 році для розслідування порушень, спричинених вторгненням Росії в Україну. До її складу входять Ерік Месе (голова), Пабло де Грейф і Врінда Ґровер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *