"Укрзалізниця" планує перебудувати маршрути сполучення з прифронтовими регіонами через постійні загрози російських обстрілів. Про це повідомив голова правління компанії Олександр Перцовський в ефірі телемарафону.
За його словами, попри щоденні атаки, залізниця не припинятиме сполучення з громадами поблизу лінії фронту, адже воно має важливе гуманітарне значення.
"Не буду про це широко говорити, але перебудовуємо наші маршрути, робимо їх комбінованими для того, щоб зменшити безпекові ризики", – зазначив Перцовський.
Він наголосив, що деякі відрізки шляху тимчасово обслуговуватимуть автобуси. Пасажирів просять уважно слухати інструкції поїзних бригад і працівників вокзалів.
Перцовський також підтвердив, що російські війська продовжують атакувати рухомий склад – локомотиви та вагони. Проте залізничники роблять усе можливе, щоб забезпечити стабільне транспортне сполучення.
Раніше повідомлялося, що починаючи з літа 2025 року, Росія змінила тактику ударів по Україні, зосередившись на ураженнях важливих залізничних об'єктів за допомогою ударних дронів. Основними мішенями стали електропідстанції та ключова залізнична інфраструктура, при цьому ворог щодня використовує у середньому шість–сім "шахедів" для атак.
Зазначимо, 4 жовтня росіяни завдали масованого удару по місту Шостка, влучивши, зокрема, по залізничному вокзалу. Внаслідок атаки загинула одна людина, близько 30 дістали поранення, серед них троє дітей.

