Без гори папірців. Українцям полегшили отримання соціальної допомоги

Без гори папірців. Українцям полегшили отримання соціальної допомоги

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке значно спростить процес отримання соціальних послуг для громадян. Відтепер органи соціального захисту більше не будуть вимагати від людей паперових документів, якщо ці документи вже наявні в електронній базі.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль після засідання уряду.

Це рішення спрямоване на полегшення доступу до соціальних послуг, зменшення бюрократії та підвищення ефективності роботи державних установ.

Представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив про внесення змін до ряду важливих нормативно-правових актів, які регулюють надання соціальної допомоги в Україні. Зокрема, зміни торкнулися наступних документів:

  • Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми;
  • Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
  • Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
  • Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі з інвалідністю, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”;
  • Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Згідно з нововведеннями, заявники на отримання соціальної допомоги можуть не подавати паперові документи, якщо вони вже містяться в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери.

Це стосується також документів, які можна отримати через міжвідомчий інформаційний обмін. Це означає, що органи соціального захисту самостійно отримуватимуть необхідні дані від інших державних органів, що значно спрощує та прискорює процес надання допомоги громадянам.

Зміни охоплюють також ряд інших нормативно-правових актів, які регулюють соціальний захист населення. Внесені корективи спрямовані на вдосконалення процедур надання соціальної допомоги, зокрема, на впровадження сучасних підходів, що дозволяють мінімізувати паперову бюрократію та покращити доступність послуг для громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *