Неділя, 28 Червня, 2026

Аграрії отримали майже 78 мільйонів гривень компенсацій за українську техніку за жовтень

Основні тези

Читайте також

Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства перерахувало близько 78 млн грн агровиробникам за жовтневими заявками у межах програми компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Упродовж жовтня аграрії подали 401 заявку на відшкодування витрат за придбання 632 одиниць техніки загальною вартістю понад 374,4 млн грн (з ПДВ). Серед придбаного обладнання — напівпричепи різних типів, ґрунтообробні комплекси, сушарки, сівалки, конвеєри, автомобільні ваги, обприскувачі та інша сучасна техніка вітчизняного виробництва.

За словами заступника міністра Андрія Телюпи, програма компенсації є однією з наймасштабніших у рамках ініціативи "Зроблено в Україні". З моменту відновлення її дії у грудні 2024 року агровиробники придбали понад 7,7 тис. одиниць української техніки. А виробники отримали на свої рахунки 5,3 млрд грн. Він підкреслив, що програма сприяє залишенню коштів в економіці України — через зарплати, податки та інвестиції у виробництво.

Щоб скористатися компенсацією 25%, аграрії мають зареєструватися в Державному аграрному реєстрі (ДАР), придбати техніку з офіційного переліку Мінекономіки через один із 34 уповноважених банків та подати заявку після здійснення повної оплати.

Виробники, які бажають додати свою продукцію до переліку техніки, можуть подати заявку на сайті Міністерства економіки.

Зазаначимо, компенсація 25% (без ПДВ) надається техніці з рівнем локалізації не менше 60%. Для окремих видів обладнання — комбайнів, тракторів, самохідних обприскувачів та зерновозів — діють спеціальні умови.

Раніше повідомлялося, що уряд ухвалив рішення про додаткове виділення 200 мільйонів гривень на програму часткової компенсації вартості промислової техніки українського виробництва.

Популярне