Українцям пояснили, навіщо вимикають світло під час масштабних тривог

Колаж: Financenews

13 листопада в Києві й деяких інших областях через масштабну ракетну небезпеку ввели превентивні відключення світла. Багато українців не могли зрозуміти, навіщо це робиться.

Гендиректор Yasno Сергій Коваленко пояснив, що таке превентивне відключення електроенергії під час можливих обстрілів з боку РФ.

В енергосистемі важливо, щоб кількість виробленої електроенергії відповідала кількості споживаної, оскільки система працює як замкнений ланцюг: від генерації на електростанціях до споживачів через підстанції і лінії передачі. Якщо якась ланка у цьому ланцюзі виходить з ладу, наприклад, через пошкодження підстанції, споживачі втрачають доступ до електроенергії, а на інших ділянках мережі виникає ризик перевантаження.

Це може призвести до замикання та виходу з ладу дорогого обладнання через надлишок невикористаної енергії. Щоб уникнути такого сценарію, виробники змушені знижувати обсяги генерації.

Раніше ТЕС і ТЕЦ були основними маневреними потужностями, які швидко адаптувалися до змін попиту і допомагали стабілізувати систему. Але через масштабні пошкодження внаслідок обстрілів їхня здатність до маневрування зменшилася, і доводиться використовувати для регулювання потужності інші об’єкти, хоча вони можуть бути менш придатними для цього.

Коли постає вибір між тривалими відключеннями електроенергії для споживачів або ризиком пошкодження генерації та подальшим дефіцитом, вибір робиться на користь безпеки енергооб’єктів. Це дозволяє уникнути ще більш тривалих проблем, хоча й може спричинити певні затримки у відновленні електропостачання.

Запуск енергоблоків після зупинки теж вимагає часу, оскільки для досягнення потрібної потужності необхідний певний період, і це не відбувається миттєво.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *