В Україні значна частина громадян живе у складних фінансових умовах. Близько 80% населення опинилися за межею бідності, тоді як 10% змушені боротися за базове виживання.
Таку інформацію озвучив голова Союзу споживачів комунальних послуг України Олег Попенко в інтерв’ю виданню “Комерсант”.
За його словами, ситуація з оплатою житлово-комунальних послуг в країні набула критичного характеру. Багато громадян не можуть не лише вчасно розрахуватися за комунальні послуги, а й стикаються з труднощами при купівлі найнеобхідніших продуктів.
Дані Держстату свідчать, що до кінця 2021 року загальна заборгованість населення за комунальні послуги сягнула 82,4 млрд гривень, що на 7 млрд більше, ніж роком раніше. При цьому очікувалося, що вже у лютому 2022 року ця сума зросте до 90 млрд гривень.
Попенко також звернув увагу на значні регіональні відмінності у сприйнятті проблем сфери ЖКГ. Як приклад він навів ситуацію у Кривому Розі, де 150 тисяч мешканців залишилися без опалення, але ця проблема не викликає особливого занепокоєння у жителів інших регіонів, наприклад Львова.
“Скажімо, середньостатистичного жителя Львова не хвилюють проблеми жителя Кривого Рогу. Ось це особливість сприйняття українцями ситуації в ЖКГ. І якщо в цей опалювальний сезон 150 тисяч жителів Кривого Рогу сидять без опалення, то для багатьох українців це нічого”, — додав експерт.