В Україні загострюється кадрова криза: кого бракує найбільше

В Україні посилюється дефіцит кадрів у ключових галузях економіки. Найбільше бракує будівельників, водіїв, медичних працівників, аграріїв і технічних спеціалістів. Причинами нестачі робочої сили стали мобілізація, міграція, низький рівень професійної підготовки та розбіжність між очікуваннями працівників і вимогами ринку.

Як повідомив директор департаменту комунікацій Державної служби зайнятості Андрій Яніцький в інтерв’ю hromadske, ринок праці опинився у складній ситуації: попри високий рівень безробіття, роботодавці не можуть знайти працівників на тисячі вакансій.

За результатами опитування 55 тисяч компаній, які працевлаштовують 4,2 млн українців, найбільш дефіцитними є професії водія, швачки, тракториста, слюсаря-ремонтника, електрогазозварника та продавця.

Криза зачепила й сферу охорони здоров’я – у лікарнях бракує медичних сестер, сімейних лікарів і вузькопрофільних спеціалістів. У виробництві не вистачає операторів обладнання, контролерів якості та спеціалістів з автоматизації. В агросекторі зростає потреба в агрономах, ветеринарних лікарях і навіть саперах для розмінування полів.

Щоб залучити працівників, компанії підвищують зарплати. Зокрема, у 2024 році оплата праці будівельників зросла на 30%, водіїв і логістів – на 20%. Водночас це не завжди допомагає закрити вакансії, адже більшість українців віддають перевагу офісній роботі, а не робітничим професіям.

За прогнозами Міністерства економіки, у найближчі 10 років Україні знадобиться додатково 4,5 млн працівників. Для подолання кадрової кризи розглядаються варіанти перепідготовки кадрів, популяризації технічних професій і покращення умов праці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *