Зміст
З початку опалювального сезону заборгованість мешканців Києва за теплопостачання та гаряче водопостачання збільшилася на 6,5%, досягнувши 8 млрд грн.
Про це повідомив директор СП “Енергозбут” КП “Київтеплоенерго” Костянтин Лопатін під час брифінгу за підсумками опалювального сезону 2024/2025.
“На жаль, рівень заборгованості залишається критично високим. Хоча більшість мешканців столиці сумлінно оплачують послуги, загальна сума боргів невпинно зростає. Якщо порівнювати з початком цього опалювального сезону, борг зріс на 6,5% і досягнув 8 млрд грн. З них 5 млрд грн припадає на опалення, а ще майже 3 млрд грн – на гаряче водопостачання”, – зазначив Лопатін.
Варіанти погашення боргу
Комунальне підприємство “Київтеплоенерго” пропонує споживачам можливість поступового погашення боргу без судового втручання – шляхом укладення договору реструктуризації на зручних умовах. Проте, якщо громадяни ігнорують проблему, підприємство змушене звертатися до суду для примусового стягнення боргу.
“Судова практика демонструє свою ефективність у боротьбі з хронічними боржниками. Наразі в районних судах Києва перебуває понад 1,5 тис. справ щодо стягнення заборгованості, і ця кількість щодня зростає”, – наголосив Лопатін.
Штрафи та юридичні наслідки
Після скасування мораторію на штрафні санкції у 2024 році, боржники тепер мають сплачувати пеню у розмірі 0,01% за кожен день прострочення. Якщо справа доходить до суду, до суми боргу додаються інфляційні нарахування та 3% річних.
За словами Лопатіна, у разі подальшого ігнорування платежів можливі серйозні наслідки – арешт коштів на рахунках боржників, а також обмеження на користування нерухомістю та транспортними засобами.
Фахівці закликають жителів столиці відповідально ставитися до сплати комунальних послуг, адже накопичення боргів може призвести до фінансових проблем і юридичних обмежень.