Україна залучила чергове фінансування у розмірі 50 мільйонів доларів США від Світового банку в межах реалізації програми “Трансформація охорони здоров’я через реформу та інвестиції в ефективність” (THRIVE).
Як повідомило Міністерство фінансів, ключовою умовою для надання коштів стало збільшення капітаційної ставки. Це сума, яку держава сплачує за кожного пацієнта, що обрав сімейного лікаря. Відповідно до постанови уряду від грудня 2024 року, ставка на 2025 рік зросла до 844,4 грн. Це перевищує встановлений мінімум у 825 грн, і є значним приростом порівняно з 786,65 грн у 2024 році.
У Мінфіні наголосили, що впровадження програми THRIVE дозволяє оперативно залучати фінансування для підтримки реформ у системі охорони здоров’я — зокрема для посилення Програми медичних гарантій.
Як працює проєкт
Фінансування надається за принципом PforR (Program-for-Results) — тобто кошти виділяються за досягнення конкретних цільових показників, а не авансом. Це забезпечує контроль за ефективністю витрачання коштів та стимулює реалізацію запланованих змін.
У грудні 2024 року між Україною та Світовим банком було підписано кредитну і фінансову угоду на загальну суму 449 млн доларів США, з яких 220 млн уже були перераховані впродовж минулого року. Частина з цієї суми спрямовується на підтримку медичної реформи, інша — на проєкти відновлення, зокрема у транспортній інфраструктурі.