В Україні хочуть ввести квоти для працевлаштування УБД

В Україні планують посилити гарантії для працевлаштування громадян зі статусом учасника бойових дій (УБД), зокрема, запровадити обов’язкові квоти для роботодавців.

Відповідний законопроєкт вже зареєстровано у Верховній Раді.

Як зазначено у пояснювальній записці, наразі в Україні налічується близько мільйона осіб зі статусом УБД. І ця цифра продовжуватиме зростати. Тому виникає нагальна потреба створити ефективні механізми їх соціальної реінтеграції. Зокрема через правове врегулювання питань працевлаштування та надання підтримки для розвитку власного бізнесу.

Наразі чинне законодавство не встановлює спеціальних правил працевлаштування для учасників бойових дій. Існуючі норми передбачають гарантії лише для тих військових, які через війну отримали інвалідність, за аналогією із законодавством про права осіб з інвалідністю.

Для прикладу: роботодавці з понад 8 працівниками зобов’язані створювати робочі місця для осіб з інвалідністю в обсязі 4% від штату, а за невиконання цього нормативу на них накладаються штрафи.

Що зміниться за новим законопроєктом:

  • Встановлення квоти для працевлаштування учасників бойових дій: 5% від середньооблікової чисельності штатних працівників для роботодавців, де працює понад 8 осіб.
  • Введення позитивних стимулів: компенсація роботодавцям 50% фактичних витрат на оплату праці учасника бойових дій, найнятого на рік і більше, але не більше подвійного розміру мінімальної зарплати. Компенсацію виплачуватимуть протягом шести місяців.
  • Запровадження штрафів: якщо роботодавець не виконає квоту, за кожного непрацевлаштованого УБД доведеться сплатити штраф у розмірі двох мінімальних зарплат.
  • Надання пріоритету учасникам бойових дій при отриманні державної допомоги для відкриття або ведення бізнесу, особливо в аграрному секторі.
  • До 1 січня 2028 року для УБД планують встановити ЄСВ на рівні мінімального страхового внеску за аналогією з резидентами “Дія Сіті”.
  • Кошти від штрафів за невиконання квот спрямують на фінансування Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *