Нацбанк змінює правила використання QR-кодів

Національний банк України готується вдосконалити правила використання QR-кодів для фінансових переказів. Основна мета — створити єдині стандарти для структури даних та зовнішнього вигляду QR-кодів, що зробить грошові операції простішими та зручнішими для користувачів.

Про це йдеться в повідомленні регулятора. Зокрема, у НБУ зазначають, що нові вимоги сприятимуть полегшенню платежів за допомогою кредитних та миттєвих переказів, а також забезпечать більш уніфіковану передачу платіжних реквізитів.

Що планується змінити:

  • Визначити чіткі правила для платіжних застосунків, зокрема щодо генерації та обробки QR-кодів, обміну ними між додатками, їх розміщення на головному екрані та можливостей брендованого оформлення;
  • Оновити структуру даних у QR-кодах — включити нові поля та активізувати раніше зарезервовані, розширивши функціональність;
  • Впровадити нову версію QR-коду — 003, яка дозволяє вказувати тип переказу (кредитний, миттєвий або обидва) і блокувати редагування окремих реквізитів.

Нацбанк виніс проєкт постанови на обговорення. Українці можуть подати свої зауваження та пропозиції до 30 травня 2025 року.

Обмеження на перекази залишаються
Хоча НБУ формально не подовжив дію обмеження на щомісячні карткові перекази до 150 тисяч гривень, воно продовжує діяти згідно з меморандумом банків про прозорість фінансових операцій. Більше того, з 1 червня ліміт зменшать до 100 тисяч гривень.

Як підготуватись до нових правил
Заступниця голови правління “Глобус Банку” Анна Довгальська радить заздалегідь подбати про підтвердження джерел доходів. Це дозволить у разі потреби збільшити персональний ліміт переказів.

До переліку необхідних документів входять:

  • Довідки ОК5 і ОК7;
  • Податкова декларація;
  • Зарплатні документи;
  • Виписки про зарахування коштів від державних структур;
  • Документи про доходи членів родини;
  • Підтвердження участі в волонтерській діяльності або інші докази легальності прибутків.

Крім того, рекомендується налаштувати автоматичні платежі через мобільні додатки, використовувати цифрові платформи на кшталт "Дії" або електронного кабінету платника податків. Також слід оптимізувати кількість відкритих рахунків — варто закривати ті, якими не користуються, щоб уникнути непотрібних обмежень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *