Канада готова допомогти Україні у створенні сучасної пенсійної системи

Канада розглядає варіант допомоги Україні в розробці пенсійної системи, схожої на канадську модель. Про це заявив міністр фінансів Канади Франсуа-Філіп Шампань, повідомляє Reuters.

“Мені пощастило зустрітися з Сергієм і низкою пенсійних фондів, а також із низкою дуже важливих інвесторів, щоб обговорити, що буде далі”, – сказав він на спільній пресконференції з українським міністром фінансів Сергієм Марченком під час зустрічі G7 у місті Банф, провінція Альберта.

За словами Шампаня, Канада має чим допомогти у відновленні України. Зокрема завдяки співпраці з великими канадськими пенсійними фондами, такими як Fairfax.

“Ми також думали про те, як ми могли б у кінцевому підсумку працювати разом, щоб ділитися передовим досвідом у побудові пенсійної системи в Україні”, – додав він.

Підтримка України залишатиметься пріоритетом Канади. Вона цьогоріч головує у G7 і організовує зустрічі фінансових лідерів, що стануть підготовкою до саміту глав держав у червні. Україна бере участь у заходах як почесний гість.

“Той факт, що міністр Марченко перебуває з нами тут, у Канаді, як спеціальний гість, є великим сигналом для світу про те, що ми стоїмо пліч-о-пліч із нашим українським другом”, – підкреслив Шампань.

Він також наголосив, що міжнародне співтовариство прагне притягнути Росію до відповідальності та долучитися до відбудови України.

Раніше представники G7 заявляли, що планують обговорити залучення приватних інвестицій для реконструкції України, на що, за оцінками Світового банку, необхідно понад 500 мільярдів доларів протягом наступного десятиліття.

Щодо пенсійної реформи в Україні, спроби змінити солідарну систему та впровадити накопичувальні пенсії ведуться з початку 2000-х років, але успіху не досягнуто.

Минулого року Міністерство соціальної політики підготувало законопроєкт про обов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення. Воно передбачає внески як працівників, так і роботодавців у державні або недержавні фонди. Планувалося ухвалити його влітку 2025 року, проте останній меморандум з МВФ відтермінував реалізацію реформи на невизначений термін.

Канадська пенсійна система вважається однією з найстабільніших і базується на кількох рівнях: державному, приватному та індивідуальному забезпеченні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *