Середа, 17 Червня, 2026

МОЗ планує підвищити базові зарплати лікарів з 2026 року

Основні тези

Читайте також

Міністерство охорони здоров'я готується змінити підхід до нарахування заробітних плат медикам. Як повідомив міністр Віктор Ляшко в телеефірі , з 1 січня 2026 року буде переглянута капітаційна ставка. Це дозволить сімейним лікарям, які уклали 1800 декларацій з пацієнтами, отримувати мінімальну базову зарплату у розмірі 35 тисяч гривень. Надалі можливе додаткове фінансування.

"Ми тільки допустили цю програму, умовно місяць на розкачку, на комунікацію, на пояснення. Вересень-жовтень будемо дивитися, наскільки наша програма має популярність", – зазначив Ляшко.

Кадровий дефіцит та мотивація медиків

Міністр наголосив, що в країні відчувається нестача лікарів. Для залучення фахівців у сільські громади та прифронтові райони держава пропонує "підйомні" виплати й можливість отримати службове житло.

За словами Ляшка, у держбюджеті на 2025 рік уперше закладено 100 млн гривень на підтримку таких програм. Якщо медик відповідає всім критеріям, визначеним Кабміном, заклад подає заявку через обласну адміністрацію до МОЗ, після чого виділяються кошти на придбання житла відповідно до розрахованої методики.

Нагадаємо, що робота медичних працівників у районах бойових дій оплачуватиметься за підвищеними тарифами. Зокрема, заробітна плата бригад екстреної медичної допомоги зросте у шість разів.

Популярне