Середа, 17 Червня, 2026

НБУ випускає нові 20-гривневі банкноти з патріотичним гаслом

Основні тези

Читайте також

Національний банк України оголосив про введення в обіг модифікованих банкнот номіналом 20 гривень. Нові купюри почнуть з'являтися вже з 21 серпня 2025 року.

Про це повідомила пресслужба регулятора.

Головною відмінністю стане нанесене на зворотному боці гасло "Слава Україні! Героям слава!", яке розміщене у правій верхній частині. У Нацбанку підкреслили: решта елементів дизайну, а також система захисту залишаються такими ж, як у банкнот зразка 2018 року.

Запуск модифікованих грошей приурочено до 33-ї річниці Незалежності України. За словами представників регулятора, таким чином держава прагне не лише підтримати стабільність готівкового обігу, а й акцентувати на єдності та стійкості українців у час війни.

Нові банкноти поступово надходитимуть у банки та інкасаційні компанії. Вони будуть використовуватися як для видачі клієнтам, так і для заміни зношених чи пошкоджених купюр. Водночас українцям не потрібно проводити спеціальний обмін: усі попередні випуски залишаються чинними та обов'язковими до приймання на території України.

Це вже не перший крок НБУ щодо оновлення гривні. У 2024 році в обіг вийшли купюри з патріотичним написом номіналами 500 та 1000 гривень (з 8 серпня) і 50 гривень (з 23 серпня). Найближчим часом регулятор планує випустити також модифіковані банкноти номіналами 100 та 200 гривень.

Таким чином, українці поступово отримуватимуть у руки оновлені гроші, які поєднують сучасні засоби захисту від підробок та символіку, що підкреслює державність і незламність країни. У НБУ нагадали: незалежно від дати випуску, усі банкноти гривні є рівнозначними за номіналом і залишаються законним платіжним засобом.

Популярне