26 вересня на сесії Вінницької міської ради було ухвалено рішення про доцільність впровадження державно-приватного партнерства у форматі концесії. Міський голова Сергій Моргунов уточнив, що мова йде про створення сучасного комплексу з переробки відходів у місті.
"Працюємо над тим, щоб побудувати комплекс по переробці твердих побутових відходів й сміття у Вінниці. Плануємо робити спільний проєкт і передати в концесію для можливого будівництва такого комплекту", – зазначив Моргунов.
Він додав, що попередні переговори та меморандуми з потенційними інвесторами вже проведено, але необхідно пройти всі офіційні процедури.
Проєкт передбачає два ключові напрямки:
- сортувальний завод із біореактивами та адміністративними приміщеннями;
- заводи для переробки пластику, паперу та картону, а також виробництва RDF-палива.
Загалом очікується створення щонайменше 106 нових робочих місць та залучення інвестицій обсягом 41 млн євро.
Раніше повідомлялося, що у Київській області готуються до запуску масштабного екологічного проєкту – створення сучасного центру переробки відходів, який не лише утилізуватиме сміття за європейськими стандартами, а й вироблятиме електроенергію.

