В Україні розпочалася програма зимової фінансової підтримки для мешканців населених пунктів, розташованих біля лінії фронту. Про запуск ініціативи повідомила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук.
За її словами, міжнародні партнери вже профінансували перший транш у розмірі 15 мільйонів доларів. Найбільший внесок зробив ЮНІСЕФ – понад 10 мільйонів доларів. Ще майже 5 мільйонів виділив Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Ці кошти вже спрямовані на допомогу мешканцям так званої 10-кілометрової зони від лінії бойових дій. Загалом фінансову підтримку отримали близько 32 тисяч домогосподарств, що дорівнює майже 90 тисячам людей.
Посадовиця також повідомила, що найближчим часом до фінансування програми долучиться Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та низка інших гуманітарних організацій. Очікується, що розмір виплат та географія їх отримання розширяться. Окрім населених пунктів у межах 10 км від фронту, допомогу планують поширити й на ширші прифронтові території, де тисячі людей теж потерпають від нестачі ресурсів для зимівлі.
Раніше ми повідомляли, що уряд планує ухвалити рішення про заборону відключення електро- та водопостачання у прифронтових громадах через борги.

