НСЗУ: Зарплата медиків залежить від головного лікаря та ефективності управління закладом

У кожному медичному закладі повинен бути колективний договір, а рівень зарплати лікарів та медперсоналу визначається керівником установи та його вмінням ефективно організувати роботу. Про це розповіла голова НСЗУ Наталія Гусак, передає Укрінформ.

Як змінилася система фінансування медзакладів?

За словами Гусак, медична реформа надала лікарням повну автономію, тобто вони працюють як підприємства, які самостійно заробляють кошти. НСЗУ не фінансує медзаклади напряму, а закуповує у них послуги.

“Від того, наскільки менеджмент закладу, тобто керівник є успішний і все організовано правильно, то в нас є надуспішні заклади здоровʼя, де середня заробітна плата лікаря становить 66 000 грн”, – додала вона.

Скільки заробляють лікарі в Україні?

Середня заробітна плата лікаря в Україні наразі складає 23 000 грн, але в деяких медзакладах лікарі отримують значно більше.

  • Київський онкоцентрсередня зарплата 66 000 грн, що означає, що деякі лікарі отримують понад 100 000 грн.
  • Косівський центр первинної медико-соціальної допомоги (Івано-Франківська область) – середня зарплата лікаря 44 000 грн.

Водночас Гусак наголосила, що існує проблема несправедливого розподілу коштів, коли керівництво лікарень отримує набагато вищі зарплати, ніж рядові лікарі.

В окремих лікарнях середня зарплата керівництва складає 122 000 грн, а лікарям виплачують лише 23 000 грн. Гусак заначає, що в таких випадках потрібно проводити інформативну роботу з медперсоналом.

Зарплати медичних сестер: ситуація та перспективи

Окремо Гусак звернула увагу на рівень оплати праці медичних сестер.

Середня зарплата медсестри в Україні – 15 300 грн, що, за словами Гусак, недостатньо. Водночас у великих обласних лікарнях, таких як Львівське ТМО або лікарня ім. Мечникова, медсестри можуть отримувати понад 30 000 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *