Зеленський підписав закон про захист прав добросовісних власників майна

7 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав закон №12089, спрямований на удосконалення механізмів захисту добросовісних набувачів майна. Про це повідомила пресслужба Верховної Ради.

Новий закон, ухвалений парламентом у березні, вводить часові рамки, в межах яких можливе повернення земельних ділянок у державну чи комунальну власність, якщо вони були відчужені з порушеннями. Закон передбачає, що держава має право подати позов у цивільному суді для повернення майна, якщо воно вибуло з її власності до 10 років тому. Водночас, якщо йдеться про незаконне відчуження з ознаками кримінального злочину, строки давності не застосовуються — незалежно від часу, що минув.

Як пояснив автор законопроєкту, нардеп Ігор Фріс, основна мета документа — гарантія стабільності правового титулу добросовісного власника. Він також повідомив про підписання закону, назвавши це “кроком у напрямку до цивілізованого захисту приватної власності”.

Водночас, деякі громадяни вважають новий закон суперечливим. На сайті Президента з’явилася петиція із закликом ветувати документ. У ній йдеться, що під прикриттям захисту добросовісних набувачів фактично можуть бути збережені незаконні схеми приватизації об’єктів загальнодержавного значення. А саме лісів, водойм, пам’яток археології, земель оборони, природно-заповідного фонду тощо.

Закон набирає чинності наступного дня після офіційного оприлюднення. У випадках витребування державою або громадою незаконно відчуженого майна, вони повинні попередньо перерахувати його ринкову вартість на депозит суду як компенсацію добросовісному власнику. Також безстрокове право витребування зберігається для об’єктів стратегічного значення, інфраструктури, культурної спадщини та гідротехнічних споруд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *