До державної програми "Скринінг здоров'я 40+" вже приєдналися один мільйон громадян. Ініціатива покликана допомогти українцям своєчасно виявляти поширені захворювання та проходити необхідні обстеження ще до появи перших симптомів. Про це повідомляють у "Дії".
Учасники програми отримують 2 тис. грн, які можна використати для проходження медичних обстежень у понад 2,2 тисячі державних і приватних закладів охорони здоров'я по всій країні.
У межах програми громадяни можуть оцінити ризики серцево-судинних захворювань, перевіритися на наявність факторів ризику цукрового діабету, пройти скринінг ментального здоров'я та отримати індивідуальні рекомендації лікаря щодо подальшого піклування про власне самопочуття.
Подати заявку на участь можна через застосунок "Дія". Наразі громадянам віком від 40 років не потрібно чекати 30 днів після дня народження — оформити участь у програмі можна у будь-який зручний момент.
Після зарахування коштів необхідно обрати один із медичних закладів, які беруть участь у програмі, та пройти обстеження. Використати надані кошти потрібно протягом двох місяців, після чого невикористаний залишок автоматично повернеться до державного бюджету.
Окремо учасникам нагадують, що ті, хто отримав кошти до 1 травня 2026 року, мають використати їх не пізніше 30 червня 2026 року.
Нагадаємо, раніше подати заявку можна було лише через 30 днів після дня народження, тепер же всі українці віком від 40 років зможуть зробити це у будь-який зручний момент.

