Ціни на молоко в Україні стабілізувались на тлі зростання експорту: що буде далі

Ціни на молоко в Україні стабілізувались

На початку травня 2025 року в Україні спостерігається відносна стабільність цін на молоко-сировину. За даними Асоціації виробників молока (АВМ), така ситуація склалася через активізацію експорту молочної продукції за кордон, при тому, що внутрішній попит залишається низьким.

У повідомленні АВМ зазначається, що дефіциту молока на українському ринку наразі немає — пропозиція сировини зберігається на високому рівні. Водночас зростання обсягів експорту готової продукції, зокрема вершкового масла та сиру, сприяло зменшенню складських запасів і певній перебудові ринку. Це позитивно вплинуло на стабілізацію цін, а також на рентабельність виробництва з молока екстракласу.

Закупівельні ціни на молоко

Станом на 5 травня 2025 року закупівельні ціни на молоко без ПДВ встановилися на такому рівні:

  • Екстра ґатунок — у середньому 16,12 грн/кг (на 3 коп. менше, ніж у квітні). Діапазон цін: 15,50–16,50 грн/кг.
  • Вищий ґатунок — 15,93 грн/кг (мінус 2 коп.). Діапазон: 15,30–16,20 грн/кг.
  • Перший ґатунок — 15,60 грн/кг (без змін). Ціновий коридор: 15,00–15,80 грн/кг.

Середньозважена ціна по всіх трьох категоріях склала 15,97 грн/кг без ПДВ, що на 3 копійки менше, ніж місяць тому.

Чи зміняться ціни влітку?

За словами аналітика АВМ Георгія Кухалейшвілі, подальша динаміка цін буде залежати від рішень Європейської комісії щодо автономних торговельних заходів (АТЗ). Якщо у червні ці заходи буде скасовано, українські виробники можуть зіткнутися з надлишком молочної продукції, що призведе до зниження цін.

Однак у разі продовження безмитної торгівлі з ЄС, у другій половині червня можливе підвищення закупівельних цін. Цьому також сприяє зростання світових цін на молочну продукцію: за рік ціни на сухе незбиране молоко зросли на 30,6%, сухе знежирене — на 10,9%, вершкове масло — на 20,2%, а сир Чеддер — майже на 30%.

Таким чином, найближчими тижнями ситуація на ринку залишатиметься стабільною, однак перспективи зростання залежать від зовнішньоекономічних умов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *