Міністерство охорони здоров'я оприлюднило результати позапланового моніторингу лікарень. Було виявлено масові порушення у забезпеченні пацієнтів безкоштовними медикаментами та медвиробами, що фінансуються державою.
Які порушення були виявлені
Отже, за результатами перевірки МОЗ відзвітувало про такі порушення:
- 206 лікарень отримали запити від НСЗУ щодо пояснень і підтверджень виконання умов Програми медгарантій.
- 36 медзакладів втратили державне фінансування у травні 2025 року через ненадання пояснень або виявлені порушення.
- У 2 з 6 інсультних центрів використовували медвироби, які не були на обліку – ймовірно, пацієнти купували їх за власний кошт.
- В одному онкоцентрі в січні-лютому не було витратних матеріалів для інфузійної терапії у пацієнтів з раком молочної залози.
Зазначається, що МОЗ продовжує аудит за напрямами хірургічної та стаціонарної допомоги. Особливу увагу приділяють наявності антибіотиків та обґрунтованості їх призначення.
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я, наполіг на тому, що МОЗ не допустить порушень, коли пацієнти будуть платити за те, що вже було профінансовано державою. Відомство закликає українців повідомляти про вимагання коштів за послуги чи ліки, що мають бути безкоштовними, на гарячу лінію МОЗ або НСЗУ.
Також повідомляється, що з 2019 року майже 2900 звернень надійшло до НСЗУ щодо вимагання оплати за безкоштовні медпослуги. Це понад 23% від усіх скарг.
МОЗ та НСЗУ заявляють, що і надалі застосовуватимуть фінансові санкції до лікарень, які порушують умови державного фінансування, та закликають громадян не мовчати про порушення своїх прав.

