Вівторок, 16 Червня, 2026

Україна встановила рекорд з експорту електроенергії

Основні тези

Читайте також

У серпні 2025 року обсяг українського експорту електроенергії зріс на 60% порівняно з липнем, досягнувши 450 тис. МВт*год, повідомляє ExPro Electricity. Це стало найвищим місячним показником з моменту інтеграції української енергосистеми до ENTSO-E.

Найбільшими напрямками поставок стали Угорщина (38%) та Молдова (29%). Для порівняння, у серпні 2024 року Україна взагалі не здійснювала експорт електроенергії.

Торгівля з Угорщиною

За попередніми оцінками, лише до Угорщини у серпні було відправлено понад 170 тис. МВт*год, тоді як імпорт з цієї країни склав 110 тис. МВт*год. У період із червня по серпень 2025 року експорт електроенергії до Угорщини перевищив 380 тис. МВт*год, що на 27% більше, ніж імпортні обсяги за той самий час.

Імпорт електроенергії

Ввозити електроенергію Україна у серпні почала трохи активніше: показник зріс лише на 2,5% проти липня і склав 264 тис. МВт*год. Поставки зросли за всіма напрямами, окрім Польщі та Словаччини. Найбільша частка імпорту, як і раніше, припадає на Угорщину – 41%.

У річному вимірі імпорт скоротився на 44%.

Таким чином, за підсумками серпня 2025 року Україна виступила нетто-експортером електроенергії.

Нагадаємо, в Україні наразі діє частковий мораторій: тарифи на газ, опалення та гарячу воду залишаються незмінними, тоді як ціни на електроенергію та холодну воду цим обмеженням не регулюються. Поточний тариф на електроенергію у розмірі 4,32 грн/кВт·год продовжено до кінця жовтня 2025 року.

Разом з тим, відповідно до домовленостей із МВФ, влада планує провести реформу тарифної системи, але реалізація цього кроку відбудеться лише після завершення війни.

Популярне