П'ятниця, 12 Червня, 2026

Київський метрополітен відкрив набір на безкоштовні курси машиністів: передбачена стипендія

Основні тези

Читайте також

КП "Київський метрополітен" оголосив осінній набір на безкоштовні курси машиністів і машиністок електропоїзда. Навчання розпочнеться 6 жовтня 2025 року та триватиме до середини квітня 2026-го. Для слухачів передбачена щомісячна стипендія у розмірі 9 000 гривень.

Про це інформує пресслужба КМДА.

Вимоги до кандидатів

Подати заявку можуть громадяни від 18 років із відмінним станом здоров'я, який підтверджується медичною комісією. Освіта може бути професійно-технічною, неповною вищою або вищою.

Як проходитиме навчання

Курси поділятимуться на теоретичний і практичний блоки. На першому етапі слухачі опановуватимуть правила і системи безпеки руху, будову поїздів та їхні технічні особливості. Практична частина триватиме 11 тижнів і включатиме виїзди на лінії метро, роботу в електродепо, відпрацювання маневрів і дій в аварійних ситуаціях.

Заняття проводитимуть досвідчені машиністи-інструктори. Загалом набір обмежений, лише 30 місць, по 10 осіб у кожне електродепо.

Можливості після завершення курсів

Після успішного складання іспитів випускники отримають право керувати поїздами Київського метрополітену. Вони одразу розпочнуть самостійну роботу, користуючись усіма перевагами професії.

Серед них:

  • позмінний графік зі зміною 6–8 годин;
  • стабільна зарплата від 34 000 гривень;
  • кар'єрне зростання: через рік роботи можна отримати третій клас, потім другий і перший, що передбачає підвищення заробітної плати.

У метрополітені наголошують, що професія машиніста залишається однією з найважливіших для безперебійної роботи міської транспортної системи. А новий набір курсантів дозволить оновити та зміцнити кадровий склад столичної підземки.

Популярне