Запаси природного газу в українських підземних сховищах станом на 11 травня перевищили 6 млрд кубометрів. Однак це найменший показник на цю дату щонайменше за останні одинадцять років. Про це повідомляє аналітична компанія ExPro.
Наразі у сховищах знаходиться близько 6,02 млрд куб м газу, що становить лише 19,4% їхньої загальної місткості. У порівнянні з минулим роком обсяги скоротилися на 31,7% — тобто на 2,79 млрд куб м. Наприклад, у 2020 році на цю ж дату в ПСГ було збережено понад 17 млрд куб м газу. Різниця складає понад 11 млрд кубометрів.
Обсяг активного газу, який може бути використаний замовниками, дорівнює приблизно 1,28 млрд куб м.
Попри це, закачування газу триває: з 1 по 11 травня до сховищ додано понад 350 млн куб м, що на третину більше, ніж у аналогічний період минулого року. Усього з 17 квітня закачано вже 610 млн куб м газу. Цьогорічна кампанія стартувала пізніше через холодний початок квітня.
За прогнозами, до кінця травня запаси можуть зрости до 6,6 млрд куб м, якщо імпорт залишиться на нинішньому рівні — близько 14 млн кубометрів на добу. Паралельно триває поступове відновлення внутрішнього видобутку газу після руйнувань, завданих масованими атаками Росії у лютому-березні.
У контексті енергетичної кризи Україна також готується до рекордного імпорту палива з Європи. За оцінками, в період з квітня 2025 по квітень 2026 року країні може знадобитися до 5 млрд кубометрів імпортного газу — що в п’ять разів перевищує обсяги, які надходили в минулі сезони.
До слова, лише за перші чотири місяці 2025 року імпорт газу зріс з 118 млн до 1,12 млрд куб м — майже у десять разів порівняно з аналогічним періодом 2024 року.