Середа, 17 Червня, 2026

Українцям повернуть понад 3 мільйони гривень переплати за комуналку: в чому справа

Основні тези

Читайте також

Протягом перших дев'яти місяців 2025 року державний нагляд за сферою житлово-комунальних послуг виявив масові порушення серед підприємств, які надають ЖКП.

Як повідомляє Держпродспоживслужба, відомство продовжує системні перевірки, аби запобігти необґрунтованому підвищенню тарифів для споживачів.

Результати перевірок

З початку року проведено 325 позапланових перевірок підприємств, що працюють у сфері ЖКГ. Порушення виявлено у 302 випадках, тобто понад 92% від загальної кількості перевірок.

За підсумками контролю:

  • ухвалено 198 рішень про накладення адміністративно-господарських санкцій на суму понад 2,5 млн грн;
  • видано 210 приписів щодо усунення порушень та приведення тарифів у відповідність до законодавства;
  • 62 посадові особи притягнуті до адміністративної відповідальності, накладено штрафів на 130,1 тис. грн;
  • підприємства зобов'язані повернути споживачам 3,2 млн грн переплачених коштів.

Резонансна ситуація в Миколаєві

У Держпродспоживслужбі окремо звернули увагу на Миколаїв, де через численні звернення мешканців було проведено позапланові перевірки одного з постачальників послуг. За їх результатами підприємство зробило перерахунок для споживачів на понад 50 млн грн.

У відомстві наголосили, що у разі неправомірного підвищення тарифів українці можуть звертатися зі скаргами до територіальних підрозділів Держпродспоживслужби.

Зазначимо, позапланові перевірки у сфері ЖКП було відновлено у квітні 2024 року. Тоді служба провела 241 перевірку, наклавши штрафів на 3,7 млн грн і повернувши споживачам 2,5 млн грн. Також вдалося запобігти завищенню тарифів на понад 12,7 млн грн у річному розрахунку. Найчастіше порушення виявляли у сферах водопостачання та водовідведення.

Нагадаємо, Кабінет міністрів наразі не розглядає можливість збільшення тарифів для населення на електроенергію, газ та опалення. 

Популярне