Вартість кави знову різко зросла через суттєве скорочення запасів на біржових складах Бразилії – найбільшого виробника у світі. Додатковий тиск на ринок чинять нові торговельні обмеження, запроваджені адміністрацією Дональда Трампа.
Як повідомляє Bloomberg, ф'ючерси на каву арабіку в Нью-Йорку подорожчали на 3,2% – до 4,10 долара за фунт. Це сталося після того, як Міжконтинентальна біржа вилучила понад 7 тисяч мішків бразильської кави, що скоротило запаси до мінімального рівня з 2020 року.
Експерти зазначають, що американські обсмажувачі активно використовують залишки сировини, оскільки нові тарифи роблять імпорт дорожчим, а трейдери уникають контрактів із Бразилією після запровадження 50% мита.
Минулого тижня питання тарифів обговорювали міністр закордонних справ Бразилії Мауро Вієйра та держсекретар США Марко Рубіо. Тим часом Дональд Трамп пригрозив запровадити нові обмеження й проти Колумбії, що може ще більше дестабілізувати ринок.
Бразилія та Колумбія є головними постачальниками необсмаженої кави до США. Колумбійські зерна мали компенсувати дефіцит бразильських, проте нові мита можуть позбавити американських виробників цієї можливості.
Фахівці зазначають, що додаткові збори стануть "ударом по маржі" обсмажувачів, які й без того зазнають втрат через подорожчання сировини.
Водночас ціни на арабіку піднялися до найвищого рівня відносно робусти з 2008 року. У той час як арабіка дорожчає, ринок робусти залишається більш стабільним – завдяки очікуванню багатого врожаю у В'єтнамі, повідомляють аналітики List + Beisler.

