Податкові пільги на ввезення електромобілів в Україну офіційно продовжено ще на один рік – до 1 січня 2027-го. Поправку про подовження дії пільг депутати підтримали в першому читанні, хоча раніше Бюджетний комітет її відхилив.
Податкові послаблення для імпорту електрокарів діють із 2018 року. Спочатку вони мали тимчасовий характер, проте їх неодноразово продовжували. Відповідно до чинних норм, електромобілі звільнені від сплати мита (10%) та ПДВ (20%). Єдиним обов'язковим збором залишається акциз – 1 євро за кіловат-годину ємності батареї, що зазвичай не перевищує 100 євро.
Раніше голова податкового комітету Данило Гетманцев заявляв, що продовження пільг не планується, однак Рада вирішила інакше.
Популярність електрокарів в Україні невпинно зростає. Якщо у 2021 році в сервісних центрах МВС зареєстрували менше ніж 9 тисяч електромобілів, то у 2024-му цей показник сягнув майже 53 тисяч.
Нагадаємо, у вересні 2025 року електромобілі вперше стали лідерами на українському ринку нових легкових автомобілів, забезпечивши третину всіх продажів.
Крім того, електромобілі очолили рейтинг вживаних авто в Україні віком до п'яти років. Їх частка досягла 51%, за ними слідують бензинові авто (35%) та гібридні моделі (9%). На дизельні автомобілі та авто з ГБО припадає 4% і 1% відповідно.

