Четвер, 25 Червня, 2026

Пільги для імпорту електрокарів припиняються після 2025 року

Основні тези

Читайте також

У доопрацьованому проєкті Державного бюджету на 2026 рік Кабінет міністрів остаточно прибрав норму, яка продовжувала відсутність податків на ввезення електромобілів. Тобто після завершення 2025 року імпорт електрокарів знову буде обкладатися ПДВ та митом, як і раніше.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, пояснивши, що хоча під час першого читання в парламенті поправка про продовження пільг отримала підтримку, під час фінальної підготовки бюджету уряд її "викреслив".

Він уточнив, що саме Кабмін виступив проти пролонгації, посилаючись на ризики недоотримання доходів та необхідність виконувати бюджетні зобов'язання в рамках домовленостей з МВФ.

"Всім, хто був за чи проти, скажу. Я вам це і прогнозував ще у жовтні, що так буде, і що це не фінальне рішення було", – зазначивЖелезняк.

Таким чином, українці зможуть завозити електромобілі без податків лише до кінця 2025 року. Починаючи з 1 січня 2026-го, ввезення електрокарів буде відбуватися вже зі сплатою всіх фіскальних платежів.

Раніше повідомлялося, що за даними Державної служби статистики, у період із січня по серпень 2025 року в Україну ввезли 61,7 тисячі легкових електромобілів (BEV). Це на 52% більше, ніж за аналогічний період 2024 року.

Популярне