Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка фактично запускає процес розподілу та використання другого траншу фінансування від Європейського інвестиційного банку. Йдеться про 100 мільйонів євро. Про це повідомило Міністерство розвитку громад і територій.
Затверджене рішення відкриває можливість для старту механізму передачі державних субвенцій безпосередньо територіальним громадам. Вперше такі кошти виділятимуться у рамках гарантій фінансового інструмента Ukraine Facility, який підтримує Європейський Союз.
Фінансовий ресурс буде спрямовано на реалізацію проєктів із відновлення критично важливих і соціальних об'єктів, що зазнали руйнувань чи пошкоджень унаслідок війни. Зокрема, громади зможуть направляти ці суми на модернізацію та ремонт шкіл, дитячих садків, медичних установ та об'єктів житлово-комунальної сфери.
Віцепрем'єр – міністр з відновлення України Олексій Кулеба підкреслив, що після ухвалення постанови громади мають повний набір інструментів, аби відразу приступати до реалізації своїх проєктів.
Загальна сума за Програмою відновлення України ІІІ дорівнює 250 мільйонам євро. Перший платіж на 100 млн євро був затверджений ще у серпні 2024 року. А відбір проєктів на цей етап (транш B) стартував у вересні 2025-го. Його розмір також становить 100 млн євро, наданих ЄІБ.
Крім того, Україна раніше вже отримувала фінансування від ЄІБ: 46,1 млн євро було залучено на підтримку міських сервісів, а також на покриття потреб соціальної та критичної інфраструктури.

