Україна отримала перше грантове фінансування від Європейської комісії на реалізацію проєкту залізничної колії європейського стандарту Мостиська–Скнилів. Загальна сума становить 73,5 млн євро. Про це повідомив віцепрем'єр та міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба.
Разом із директоркою Єврокомісії транспорту Магдою Копчинською вони офіційно запустили процес будівництва другої в Україні євроколії. Колія матиме стандартну ширину 1435 мм і з'єднуватиме державний кордон із Польщею та район Скнилова поблизу Львова. Орієнтовна довжина маршруту – близько 80 км, а завершення проєкту планують до кінця 2027 року.
"Цей проєкт – частина ширшої стратегії інтеграції української залізничної системи до європейського транспортного простору. Він сприятиме розвитку логістики, підвищить ефективність торгівлі та зміцнить фізичні зв'язки між Україною та основними транспортними коридорами ЄС", – зазначив Кулеба.
Нагадаємо, що у вересні вже відкрили ділянку євроколії Ужгород–Чоп, якою скористалися понад 9,5 тис. пасажирів. А у 2026 році стартує ще один аналогічний проєкт – будівництво маршруту Чернівці–Сучава, який поєднає чотири країни: Україну, Румунію, Молдову та Польщу.

