Неділя, 28 Червня, 2026

Україна отримала гроші від ЄС на євроколію: будівництво вже запущено

Основні тези

Читайте також

Україна отримала перше грантове фінансування від Європейської комісії на реалізацію проєкту залізничної колії європейського стандарту Мостиська–Скнилів. Загальна сума становить 73,5 млн євро. Про це повідомив віцепрем'єр та міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба.

Разом із директоркою Єврокомісії транспорту Магдою Копчинською вони офіційно запустили процес будівництва другої в Україні євроколії. Колія матиме стандартну ширину 1435 мм і з'єднуватиме державний кордон із Польщею та район Скнилова поблизу Львова. Орієнтовна довжина маршруту – близько 80 км, а завершення проєкту планують до кінця 2027 року.

"Цей проєкт – частина ширшої стратегії інтеграції української залізничної системи до європейського транспортного простору. Він сприятиме розвитку логістики, підвищить ефективність торгівлі та зміцнить фізичні зв'язки між Україною та основними транспортними коридорами ЄС", – зазначив Кулеба.

Нагадаємо, що у вересні вже відкрили ділянку євроколії Ужгород–Чоп, якою скористалися понад 9,5 тис. пасажирів. А у 2026 році стартує ще один аналогічний проєкт – будівництво маршруту Чернівці–Сучава, який поєднає чотири країни: Україну, Румунію, Молдову та Польщу.

Популярне