Група "Центренерго" оголосила про повне припинення роботи всіх своїх теплоелектростанцій через найпотужніший удар по енергетичній інфраструктурі України з моменту повномасштабного вторгнення.
Компанія повідомила, що у ніч на 8 листопада противник випустив безпрецедентну кількість дронів та ракет, які атакували ті ж самі об'єкти, що були відновлені після руйнувань 2024 року.
У "Центренерго" наголосили, що ТЕС – це цивільні об'єкти, а не військова інфраструктура. І підкреслили, що станції знову втратили все, що енергетики відновлювали у безперервному режимі. Зараз генерація дорівнює нулю. Компанія закликає до негайного відновлення та заявляє, що попри втому та повторні втрати енергетики далі виконуватимуть свою роботу. А саме: ремонтуватимуть, відбудовуватимуть і запускатимуть нові потужності.
Наразі на місцях працюють аварійні бригади, але точні масштаби руйнувань, дані про потерпілих та строки відновлення назвуть додатково, коли це дозволять умови безпеки. До складу "Центренерго" входять три ТЕС: Трипільська (Київська область), Зміївська (Харківська область) та Вуглегірська (Донецька область). Остання нині окупована Росією.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що атака була однією з наймасовіших: щонайменше 25 балістичних ракет, аеробалістичні та крилаті ракети, а також понад 450 різних безпілотників. Частину дронів силам оборони вдалося збити. Однак серед пошкоджених об'єктів – також газова і залізнична інфраструктура. Зокрема контактна мережа та електропостачання на низці станцій.

