В Україні планують запровадити механізм прямих договорів купівлі-продажу електроенергії — PPA (Power Purchase Agreement), які дозволять споживачам укладати контракти безпосередньо з виробниками електроенергії. Відповідні зміни вже підготувало Міненерго та подало їх на розгляд уряду. Про це повідомив перший віцепрем'єр – міністр енергетики Денис Шмигаль.
Новий механізм має дати підприємствам можливість самостійно забезпечувати себе необхідними обсягами електроенергії за прогнозованою ціною. А виробникам — будувати генеруючі потужності поруч із великими споживачами та отримувати стабільний ринок збуту.
Очікується, що впровадження PPA допоможе знизити навантаження на енергосистему та посилити енергетичну стійкість регіонів, особливо в умовах ризиків пошкодження мереж через російські атаки.
У Міненерго також пропонують додаткові стимули для бізнесу. Зокрема, підприємства та інші споживачі, які покриватимуть щонайменше 60% власного споживання електроенергії за рахунок об'єктів розподіленої генерації, не підпадатимуть під обмеження електропостачання у періоди дефіциту потужності.
Таким чином держава прагне мотивувати бізнес активніше переходити на локальну генерацію. А інвесторів — вкладати кошти у розвиток нових газопоршневих та газотурбінних установок.
Уряд розраховує, що розвиток розподіленої генерації дозволить виробляти електроенергію ближче до споживачів. Це допоможе мінімізувати ризики масштабних відключень у разі пошкодження енергетичної інфраструктури.
Нагадаємо, в Україні підвищили граничні ціни на електроенергію з 1 травня.

