Середа, 17 Червня, 2026

Укрзалізниця зафіксувала майже 8 мільярдів гривень збитків у першому кварталі 2026 року

Основні тези

Читайте також

Укрзалізниця у першому кварталі 2026 року завершила звітний період зі збитком близько 7,9 млрд грн на тлі зростання витрат на енергоресурси, скорочення обсягів перевезень та численних атак на залізничну інфраструктуру. Попри це компанія не змінювала тарифи на пасажирські та вантажні перевезення, повідомляє пресслужба УЗ.

За перші три місяці року залізнична інфраструктура та рухомий склад зазнали 541 ворожої атаки. Унаслідок обстрілів було пошкоджено 1 718 об'єктів, а 28 працівників залізниці отримали поранення під час виконання службових обов'язків.

Негативно на показниках компанії позначилися також перебої в роботі промислових підприємств через проблеми з енергопостачанням. У результаті обсяг вантажних перевезень скоротився на 6,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року та становив 34,8 млн тонн.

Пасажирські перевезення в далекому сполученні зменшилися на 10% — до 5,8 млн пасажирів. Серед причин називають атаки на залізничну інфраструктуру та необхідність коригування маршрутів руху поїздів.

Додаткове навантаження на фінансовий стан перевізника спричинило подорожчання енергоносіїв. У березні закупівельна вартість дизельного пального зросла майже на 50%, а ціна електроенергії — на 52%. Через це додаткові витрати компанії склали 2,58 млрд грн.

Для скорочення витрат Укрзалізниця продовжує реалізовувати програму підвищення операційної ефективності, зокрема через продаж металобрухту, передачу майна в оренду та оптимізацію непрофільних активів.

Також у компанії зазначили, що важливим чинником для фінансування пасажирських перевезень стало запровадження механізму державного замовлення, який передбачає компенсацію різниці між собівартістю послуг і чинними тарифами.

Раніше повідомлялося, що Укрзалізниця запустила продаж приміських квитків онлайн по всій Україні.

Популярне