Інфляція в Україні прискорюється: у березні ціни зросли на 14,6% у річному вимірі

Інфляція в Україні (Фото: freepik)

У березні 2025 року інфляційний тиск на економіку України продовжив нарощувати оберти. За даними Державної служби статистики, споживчі ціни зросли на 14,6% порівняно з березнем минулого року, що свідчить про прискорення інфляції — у лютому цей показник становив 13,4%.

У місячному вимірі — тобто порівняно з лютим 2025 року — ціни підвищилися на 1,5%, а з початку року інфляція досягла 3,5%. Базова інфляція, яка не враховує сезонні коливання та адміністративно регульовані ціни, склала 1,4% за березень і 3,4% з початку року.

Найпомітніше зростання цін зафіксоване в категорії продуктів харчування та безалкогольних напоїв — у середньому на 1,7%. Справжнім "інфляційним рекордсменом" стали яйця, які подорожчали на 18,8%. Також значне підвищення цін спостерігалося щодо фруктів, овочів, м’яса, соняшникової олії, хліба та молочних продуктів — у межах від 0,6% до 6,6%.

Помірне зростання зафіксовано на цукор (+0,3%), рибу та макарони (+0,5%), хлібобулочні вироби (+0,9%). Водночас рис і сало подешевшали на 0,5%, а ціни на сир і м’який сир залишилися незмінними.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли в середньому на 1,9%, при цьому тютюн подорожчав на 2,4%. Найбільше здивування викликало зростання цін у сегменті одягу та взуттяна 13,3%, де взуття подорожчало на 13,8%, а одяг — на 13,0%.

У сфері транспорту також зафіксовано помірне зростання цін — на 0,2%, головним чином через подорожчання залізничного (+4,4%) та автомобільного (+1,5%) транспорту. Водночас пальне та мастила подешевшали на 0,9%, що дещо стримало загальне зростання транспортних витрат.

Загалом, фахівці констатують посилення інфляційного тиску, який насамперед відчутний у повсякденному споживанні. Економісти попереджають: інфляційна динаміка залежатиме від низки факторів — зокрема, коливань на світових ринках, цін на енергоносії, рівня імпорту та стабільності національної валюти. Очікується, що ситуація залишатиметься напруженою принаймні до другої половини року.

Раніше стало відомо, як інфляція вплинула на купівельну спроможність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *