Українцям розповіли, в якому випадку боги за комуналку перейдуть у спадок

Українцям розповіли, в якому випадку боги за комуналку перейдуть у спадок

Українцям, які успадковують нерухомість, варто бути особливо уважними: разом із будинком чи квартирою спадкоємець отримує і борги попереднього власника, включно з проблемами у сфері газопостачання.

Як повідомляє "ГазПравда", помилки чи порушення, допущені родичами в минулому, можуть обернутися для нових власників серйозними штрафами — іноді в десятки тисяч гривень.

Спадок з “сюрпризами”

Згідно з Цивільним кодексом України, спадкоємець отримує не лише права на майно, а й усі зобов’язання, які з ним пов’язані. Якщо попередній власник самовільно встановив газову плиту чи котел без погодження з оператором газорозподільної мережі (ГРМ), — усі ці порушення доведеться виправляти вже новому власнику.

Що робити після вступу у спадок?

Першим кроком після оформлення спадщини має стати звернення до оператора ГРМ. Там перевірять технічну документацію на газове обладнання. Якщо воно відповідає старому проєкту, ситуацію можна врегулювати відносно легко — за допомогою ескізу. Якщо ж обладнання не відповідає проєкту — доведеться замовляти нові технічні умови, що тягне за собою фінансові витрати та час.

Відключення та штрафи

У разі виявлення порушень оператор може відключити газ. Відновлення постачання можливе лише після оновлення документації, заміни лічильника або погодження нового проєкту. Крім того, за неправильне підключення або невідповідність лічильника нормам оператор має право зробити донарахування спожитого газу.

Для прикладу: в будинку площею 100 м², де є газова плита й котел, такі донарахування можуть перевищити 54 тисячі гривень.

Як уникнути проблем?

Щоб не потрапити в боргову пастку через спадщину, одразу після вступу у спадок:

  • Зверніться до оператора ГРМ;
  • Перевірте технічну документацію на газове обладнання;
  • У разі потреби — замовте новий проєкт або замініть лічильник.

Такі дії допоможуть уникнути неприємних сюрпризів і фінансових втрат, що могли залишитися “у спадок” разом із нерухомістю.

Раніше стало відомо, хто може не платити за комунальні послуги в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *