Україна готується до можливого літнього дефіциту електроенергії

У спекотні вечори цього літа в Україні може виникнути тимчасовий дефіцит електроенергії. Причиною стане проведення планових ремонтів на атомних енергоблоках, які зменшать їхню потужність у період найбільшого попиту.

Хоча влітку країна зможе частково покладатися на сонячні електростанції, вони, як пояснив народний депутат Сергій Нагорняк, виробляють найбільше енергії саме вдень — у період, коли споживання найменше. Це не вирішує проблему дефіциту в години пікового навантаження ввечері.

Три кроки для зменшення ризику дефіциту
Щоб уникнути можливих перебоїв із постачанням, пропонуються три основні рішення:

  1. Збільшення граничної ціни для імпорту електроенергії
    Якщо регулятор підвищить вартість електроенергії у вечірні години, це стимулює імпортерів до активнішого постачання струму з-за кордону, знижуючи навантаження на внутрішню енергосистему.
  2. Залучення державних компаній до імпорту
    Кабінет Міністрів може доручити таким державним підприємствам, як “Енергоатом” чи “Укргідроенерго”, закуповувати електроенергію з-за кордону для покриття дефіциту у вечірні години як державні трейдери.
  3. Установлення сонячних панелей і накопичувачів споживачами
    Українцям рекомендують скористатися державною програмою й інвестувати у власні сонячні електростанції та акумулятори, що дозволить зберігати електроенергію, вироблену вдень, для вечірнього споживання.

Пошкодження генерації та ситуація із відключеннями
Через масовані обстріли з боку РФ суттєво постраждала інфраструктура електрогенерації. Це призвело до тимчасового запровадження графіків відключення світла. Однак, попри ці виклики, взимку 2024–2025 років вдалося уникнути серйозних перебоїв.

Зазначимо, нещодавно в інформаційному просторі поширювалися чутки про можливе відновлення графіків через похолодання в квітні. Проте в “Укренерго” офіційно спростували ці повідомлення, наголосивши, що обмеження електропостачання наразі не вводяться, а інформація в деяких медіа є недостовірною

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *