Українці зможуть зберігати документи, електронні підписи та ID-дані у цифровому форматі. Уряд ухвалив постанову, яка є кроком до впровадження електронних гаманців із цифровою ідентифікацією (еID).
Про це повідомляє Міністерство фінансів України.
Отже, електронний гаманець буде спеціальним мобільним додатком. У ньому користувач зможе:
- зберігати документи та е-підпис,
- підтверджувати особу онлайн,
- відкривати банківські рахунки,
- реєструвати SIM-картки,
- отримувати державні послуги в Україні та ЄС.
Функціональність нового е-гаманця інтегрується у цифрову систему "Дія" та відповідатиме стандартам eIDAS 2.0. Вони регламентують електронну ідентифікацію та довірчі послуги у Європі.
Що передбачає постанова Кабміну
Документ визначає вимоги до:
- технічних характеристик гаманців (українських і європейських),
- безпеки та захисту персональних даних,
- механізму взаємного визнання цифрових ID між країнами.
Цифровий гаманець відкриває шлях до єдиного цифрового простору з Євросоюзом. Планується, що українці зможуть користуватися "Дією" в ЄС, а громадяни Євросоюзу – своїми цифровими ID в Україні.
Ухвалення постанови – лише другий крок. Попереду – тестування, технічна інтеграція та запуск системи. Робота координується в межах проєкту DT4UA, який реалізує естонська eGovernance Academy за підтримки ЄС.
Україна також бере участь у пілотному європейському проєкті POTENTIAL, який очолюють Франція та Німеччина. Це ще один крок до цифрової взаємодії без кордонів.

