У межах нової трирічної співпраці з FOKUS (Форум жінок та розвитку) уряд Норвегії вирішив виділити 60 мільйонів норвезьких крон (близько 5,9 мільйона доларів США) на підтримку українських жіночих організацій. Про це офіційно повідомив новезький уряд.
Ці кошти спрямують на реалізацію проєктів, що зміцнюють права жінок, сприяють їхній участі в процесах відновлення України та запобігають гендерно зумовленому насильству.
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде підкреслив: "Жінки відіграють важливу роль як у боротьбі України за свободу, так і в зусиллях з відновлення країни. Для побудови вільної, справедливої та стабільної України необхідно інвестувати в зміцнення прав жінок та їх участь у цих процесах".
Згідно з умовами угоди, підтримку отримають до 90 українських жіночих організацій, включно з тими, що працюють у невеликих населених пунктах і сільських громадах.
Фінансування також охоплюватиме розвиток мережі жіночих об'єднань, а також посилення економічної та політичної активності жінок.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що країна планує надати Україні 1 мільярд євро гуманітарної та цивільної допомоги у 2025 році.

