Шведська компанія H&M прогнозує зростання продажів у червні 2025 року на 3% у перерахунку на місцеві валюти, що стало хорошим сигналом для інвесторів: акції бренду підскочили на 3,85%. Про це повідомляє CNBC.
У компанії зазначають, що попри очікуване покращення динаміки, споживачі залишаються обережними на тлі економічної нестабільності та особливо чутливими до змін у цінах. Через можливі нові торговельні мита у США H&M розглядає варіант коригування вартості товарів. Генеральний директор Даніель Ервер пояснив, що компанія уважно стежить за ситуацією й не виключає підвищення цін для збереження конкурентоспроможності.
США залишаються другим за масштабами ринком збуту для H&M, тоді як основне виробництво зосереджене в азійському регіоні — зокрема, у Китаї та Бангладеш.
У другому фінансовому кварталі компанія отримала дохід у розмірі 56,71 млрд шведських крон (приблизно $5,99 млрд), що трохи не дотягує до очікувань аналітиків. Зростання виручки в місцевих валютах склало лише 1%, а операційний прибуток, хоча й відповідав прогнозам (5,9 млрд крон), зменшився у річному вимірі.
Основними викликами для H&M стали зростання закупівельних цін через подорожчання долара США, високі витрати на логістику, а також посилення конкуренції з боку таких гравців, як Zara (Inditex), Shein і Temu.
У рамках оновлення бізнес-стратегії компанія планує у 2025 році закрити близько 200 торгових точок, водночас відкривши 80 нових магазинів, переважно в країнах із зростаючою економікою.

